اخبار خواف ، ایران و جهان
الهم عجِّل لولیکَ الفرج

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

آیا حسین روحانی کشور را از بحران نجات داد؟

جهت اطلاع دوستان اندکی از وقایع قرار داد سعد آباد را در ادامه بخوانید :

جمهوری اسلامی ایران در بیستم فروردین ماه ۱۳۸۶ به جمع هشت کشور تولید کننده ی سوخت هسته ای پیوست ، این دست آورد بزرگ حاصل زحمات دانشمندان و حمایت های مردم بزرگوار ایران اسلامی بود .البته در جریان پیوستن ایران به جمع کشور های صاحب فناوری هسته ای فراز و نشیب های فراوانی را پشت سر گذاشت ، حتی در مدتی ایران به خاطر سیاست های غلت و خائفانه مسئولان وقت (حسن روحانی و تیم مذاکره کننده) به اسم اعتماد سازی مجبور به تعلیق کلیه فعالیت های غنی سازی شدیم .

شروع پرونده سازی علیه فعالیت های هسته ای جمهوری اسلامی ایران از نیمه دوم سال ۸۱ در هتل ویلارد واشنگتن شروع شد .

در آن تاریخ در این هتل منافقین با همکاری سرویس های جاسوسی اسرائیل اطلاعاتی را از مراکز تحقیقاتی هسته ای جمهوری اسلامی ایران بدست آورده بودند که سبب شد تا بتوانند با استفاده از آن اطلاعات کنفرانسی را در هتل ویلارد واشنگتن ترتیب دهند و ایران را بدون هیچ مدرک و سندی به فعالیت نظامی هسته ای متهم کنند .


بعد از این ماجرا بود که آمریکایی ها و غرب تماما انگشت اتهام خود را به سمت ایران گرفتن و رسما ماجرای پرونده هسته ای ایران آغاز شد و اولین بهانه گیری ها با عنوان عدم شفافیت در فعالیت های اتمی ایران اقامه شد در آن زمان دولت اصلاحات سیاست آشکارسازی را اتخاذ نمود !!! یعنی پرونده ایران را در برابر دشمن باز کرد !!!

اولین مذاکرات هسته ای ایران در سال ۲۰۰۲ در زمان ریاست جمهوری سید محمد خاتمی و در حالی که حسن روحانی -کاندیدای کنونی ریاست جمهوری – دبیر شورای عالی امنیت ملی بود آغاز شد.(( در حاشیه عرض کنم اگر دقیق به تاریخ ذکر شده نگاه کنید خواهید دید دقیق در اوج درگیری های آمریکایی ها و لشکر کشی های آنان به منطقه خاورمیانه بعد از یازده سپتامبر ۲۰۰۱ قرار داشتیم .))

...

ادامه مطلب

احتمال بررسی مجدد صلاحیت حسن روحانی از سوی شورای نگهبان

یک منبع آگاه به فارس گفت:‌ احتمالا صلاحیت حسن روحانی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری فردا مجددا در جلسه شورای نگهبان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

خبرگزاری فارس: احتمال بررسی مجدد صلاحیت حسن روحانی از سوی شورای نگهبان

یک منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس گفت: به دلیل اظهارات ضد امنیتی و غیرقانونی حسن روحانی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری، شورای نگهبان تصمیم دارد تا صلاحیت این کاندیدا را در جلسه فردای خود مجددا مورد بحث و بررسی قرار دهد.

وی افزود: حمایت از سران فتنه در جلسات سخنرانی، افشای اطلاعات نظام و حرکات ضد امنیتی همچون همایش حامیان روحانی در جماران از جمله مواردی است که شورای نگهبان تصمیم دارد تا به این دلایل صلاحیت این کاندیدا را مجددا مورد بررسی قرار دهد.

این منبع آگاه تاکید کرد:‌ همچنین حرکات خیابانی مانند همایش ورزشگاه شهید شیرودی از دیگر مواردی است که شورای نگهبان تصمیم گرفت تا صلاحیت این کاندیدا را مورد بررسی مجدد قرار دهد.

ناگفته‌های رستم قاسمی از تحریم نفت‌ ایران/سخت‌ترین شرایط فروش را داشتیم

وزیر نفت با بیان اینکه ‌دشمنان ‌تیر خلاص خود را به سمت صنعت نفت کشور نشانه رفتند تا از این طریق شاهرگ اقتصادی کشور را قطع کنند، گفت: ‌سال گذشته سخت‌ترین شرایط را برای فروش نفت ‌داشتیم.

خبرگزاری فارس: ناگفته‌های رستم قاسمی از تحریم نفت‌ ایران/سخت‌ترین شرایط فروش را داشتیم

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک رستم قاسمی بعد از ظهر امروز در مراسم طرح هیدروژناسیون برش‌های چهارکربنه و واحد نیمه صنعتی پلی اتیلن سنگین و دانش فنی 9 کاتالیست شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی شازند اظهار داشت: تلاش‌های دولت نهم و دهم در بخش صنعت نفت و پتروشیمی غیر قابل انکار بوده و بدون شک نتایج این تلاش‌ها در سال‌های آینده خود را نشان خواهد داد.

وی تصریح کرد: اگر امروز این زحمات به چشم نیاید، اما بطور حتم آیندگان در مورد اقدامات بنیادی و اساسی این دولت به قضاوت خواهند پرداخت.

وزیر نفت خاطرنشان ساخت: در این دولت پروژه‌هایی احداث و به بهره‌برداری رسید که مردم‌ برخی از استان‌ها سال‌ها در انتظار اجرای آن پروژه بودند.

قاسمی با اشاره به تلاش‌های دشمنان علیه ایران اسلامی گفت: دشمنان در سال گذشته تیر خلاص خود را به سمت صنعت نفت کشور نشانه رفتند تا از این طریق شاهرگ اقتصادی کشور را قطع کنند.

وی افزود:  اداره صنعت نفت کشور به دلیل شرایط سخت تحریم کار آسانی نبود، دولت در سال گذشته سخت‌ترین شرایط را برای فروش نفت در مقابل داشت.

وزیر نفت با بیان اینکه صادرات نفت و تردد کشتی‌ها به شدت از سوی دشمنان رصد می‌شد، اظهار داشت: متاسفانه دشمنان شرایط را به گونه‌ای رقم زدند که با استفاده از ابزار و تکنولوژی سنگین کنترل مالی بر منابع فروش نفت کشور را نیز اعمال می‌کردند و از این طریق برای کشور ایجاد مشکل می‌کردند.

قاسمی با اشاره به توانمندی کشور در حل بحران و خروج از شرایط سخت تحریم گفت: دولت در شرایط بسیار سخت دست به ریسک زد، با همه سختی‌ها لحظه‌ای دست از تلاش و کوشش بر نداشت و دشمن هر چه بر فشارهای اقتصادی افزود، دولت از سوی دیگر دست به توسعه دانش فنی، تولید، فرآوری و صادرات نفت و سایر حوزه‌های تخصصی زد و بدون شک این آیندگان هستند که درباره این دولت قضاوت خواهند کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افتتاح واحد هیدروژناسیون برش‌های چهارکربنه در مرکز پژوهش و فناوری پتروشیمی شازند و توان بالای پتروشیمی شازند در تولید فرآورده‌های پتروشیمی و تولید مواد اولیه صنایع پایین دستی، گفت: راه‌اندازی این طرح نمونه‌ای از ایستادگی و عزم متخصصین کشور در برابر تهدیدهای دشمنان و تلاش برای پیشرفت و استقلال کشور است.

خاتمی معتقد بود اگر دین در برابر آزادی قرار گیرد باید مقابل دین ایستاد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: در دوره ‌خاتمی با وجود اینکه ‌‌شعار بازگشت به صدر اسلام ‌مطرح می‌شد، حرف‌های نگران‌ کننده‌‌ای گفته شد و حتی رئیس جمهور می‌گفت اگر دین در برابر آزادی قرار گیرد، باید مقابل دین ایستاد.

خبرگزاری فارس: خاتمی معتقد بود اگر دین در برابر آزادی قرار گیرد باید مقابل دین ایستاد

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، محمد‌حسین صفارهرندی طی سخنانی در همایش بصیرت‌افزایی که با حضور بانوان بسیجی در استان البرز برگزار شد، اظهار داشت: ملت ایران قرار است یک رئیس جمهور را از میان کاندیداها انتخاب کنند و همه ما باید انتظار معقول از رئیس جمهور منتخب داشته باشیم.

وی تصریح کرد: قرار نیست رئیس جمهور سوپرمن باشد و نباید از کاندیدای مورد نظر خود اسطوره بسازیم، چرا که به طور قطع یک نفر نمی‌تواند با کارهای عجیب یک شبه همه مشکلات کشور را برطرف کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: همان گونه که رهبری معظم انقلاب اسلامی فرمودند کاندیداها نباید وعده‌های انجام نشدنی به مردم بدهند، خود مردم هم باید آگاه بوده و به فردی رای دهند که وعده‌هایش امکان عملیاتی شدن را داشته باشد.

صفارهرندی‌ افزود:‌ در دنیای امروز یک نفر نمی‌تواند همه مشکلات را برطرف کند، به همین دلیل هر فردی که از میان این هشت کاندیدا به ریاست جمهوری رسید، باید با بهره‌مندی از خرد جمعی و استفاده از تمام ظرفیت‌های کشور به جنگ مشکلات برود.

وی ادامه داد: رئیس جمهور ایران اسلامی باید فردی پایبند به ولایت و اصول انقلاب اسلامی باشد، اما برای تحقق وعده‌ها و برنامه‌های دولت باید از همه دلسوزان واقعی و گروه‌ها و احزاب پایبند به اصول انقلاب استفاده کنیم.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: ما از یک سو نیازمند رئیس جمهوری هستیم که گرایش‌های مختلف را حذف نکند و از سوی دیگر رئیس دولت باید در انتخاب همکاران دقت هم داشته باشد. به عنوان نمونه در گذشته یک دولت افراد مختلف را کنار هم جمع کرده و به قولی معجون هفت جوش درست کرده بودند و به این کار خود هم افتخار می‌کردند، اما وجود سلایق متضاد در دل یک دولت موجب افزایش اختلافات هم می‌شد.

...

ادامه مطلب

صدا و سیما آمادگی برگزاری مناظره چهارم انتخابات را دارد

مدیر کل روابط عمومی صدا و سیما اعلام کرد در صورت موافقت کمیسیون تبلیغات و همچنین تقاضای نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، رسانه ملی آمادگی برگزاری چهارمین مناظره را دارد.

محمدتقی سهرابی مدیر کل روابط عمومی صدا و سیما با تایید اینکه رسانه ملی آمادگی کامل برای برگزاری مناظره چهارم نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را دارد به خبرنگار مهر گفت: در طراحی اولیه، صدا و سیما برنامه خود را به کمیسیون تبلیغات داد که از ابتدا سه مناظره مصوب داشته است. نخستین مناظره کاندیداها 10 خرداد، دومین مناظره 15 خرداد و سومین مناظره هم 17 خردادماه برگزار شد.

وی در ادامه افزود: بر همین اساس برنامه‌های زنده تلویزیونی سه مناظره و فیلم‌های انتخاباتی هر یک از نامزدها از صدا و سیما پخش شد. علاوه بر این برنامه های مختلف در شبکه های متعدد رادیویی پخش شد و برنامه هر یک از نامزدها تا این لحظه طبق برنامه‌ریزی که انجام داده بودیم پیش رفته است. بنابراین صدا و سیما تا این لحظه به تعهدات خود عمل کرده است.

مدیر کل روابط عمومی صدا و سیما درباره درخواست مردم و نامزدها برای برپایی تعداد بیشتری مناظره توضیح داد: پس از مناظره سوم، برخی از نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری احساس کردند که باید برخی از حرف ها و نکات را بازگو کنند. ولی مساله اینجاست که صدا و سیما نمی تواند راسا به این درخواست جامه عمل بپوشاند بلکه باید منتظر دستور کمیسیون تبلیغات بماند.

سهرابی در پایان افزود: با این اوصاف اگر کمیسیون تبلیغات به این جمع‌بندی برسد که مناظره چهارم برگزار شود، صدا و سیما هم قطعا آمادگی برگزاری مناظره بعدی را خواهد داشت.

آقای عارف! آیا واقعا آرزوی شما در لحظه افطار این است؟+تصاویر


آقای عارف آیا واقعا همه آرزوی خانواده های مسلمان و روزه دار ایرانی این است؟! آیا واقعا آرزوی خانواده شما این است؟ چرا اینقدر نسبت به فرهنگ والای اسلامی و ایرانی توهین صورت می گیرد و شخصی که همیشه با معیارهای اسلامی زاویه داشته است امروز او را به عنوان الگو و یک آرزو آنهم درناب ترین زمان یک مومن معرفی می‌کنید؟!


به گزارش صبح توس، دانا نوشت، آقای عارف در بخشی از سخنان خود که به موضوع فرهنگی پرداخته بود در پاسخ به اظهارات آقای ولایتی گفت: بحث ولایتی در نهایت به ضرورت ارتقای فرهنگ و ارائه الگوهای فرهنگی جهت پاسداری از هویت اسلامی در بخصوص خانواده رسید که به نظر می رسد هیچ راهی برای ارتقای فرهنگ خانواده جز تولید فرهنگ فاخری نداریم که مردم به سمت تولیدات خارجی نروند. متاسفانه تا الان برای مبارزه با فرهنگ خارجی فقط صورت مساله را پاک کردیم مانند برخورد با ماهواره یا فیلتر کردن. با اینها به جواب نمیرسیم. باید باور کنیم هیچ راهی جز اعتماد به اهالی فرهنگ و هنر نداریم. باید اجازه بدهیم اصحاب فرهنگ و هنرمان خلق آثار کنند. ربنای استاد شجریان ببینید چه تاثیر فرهنگی در جامعه داشته. همه خانواده ها آرزو میکنند روزه خود را با این صدا افطار کنند!. باید پیشخوان فرهنگی یعنی کالاهای فرهنگی فراوان و با کیفیت بالا را خلق کنیم. تا با تهاجم فرهنگی مقابله کنیم. باید تولید داشته باشیم. البته با کیفیت بالا. اگر بتوانیم نظام صنفی را بر تولیدات فرهنگی حاکم کنیم، در جهت ارتقای فرهنگ دینیمان گام های اساسی برمیداریم.

 

حال با این اظهارت و با کمال تاسف باید از آقای عارف سوال کرد: آقای عارف آیا واقعا همه آرزوی خانواده های مسلمان و روزه دار ایرانی این است؟! آیا واقعا آرزوی خانواده شما این است؟ چرا اینقدر نسبت به فرهنگ والای اسلامی و ایرانی توهین صورت می گیرد و شخصی که همیشه با معیارهای اسلامی زاویه داشته است امروز او را به عنوان الگو و یک آرزو آنهم درناب ترین زمان یک مومن معرفی میکنید؟!

 

آقای عارف! دلسوزانه به شما توصیه می کنیم تصاویر زیر را ببینید...

(عکس ها در ادامه مطلب)

ادامه مطلب

وصیت آنان که احساس تکلیف کردند در مورد انتخابات

در وصیت شهید اسدالله حبیبی آمده است: در انتخابات با هوشیاری تمام به تقویت اسلام بپردازید. مبادا بگویید چیزها گران شده یا اجناس کم است و هی نگویید انقلاب برای ما چه کرده، بگویید ما به عنوان یک شیعه امام زمان(عج) چه کاری برای انقلاب و امام زمان(عج) کرده‌ایم.

خبرگزاری فارس: وصیت آنان که احساس تکلیف کردند در مورد انتخابات

به گزارش خبرنگار حماسه و مقاومت فارس(باشگاه توانا)، علمداران انقلاب اسلامی که امروز عند ربهم یرزقون هستند، همانند مرادشان انتخابات را مظهر خداباوری، مردم باوری و خودباوری می‌دانستند؛ آنها حتی بر اساس تکلیف خود، در آخرین نوشته‌های خود بر این موضوع حساس و سرنوشت‌ساز کشور تأکید کردند.

در ایام نزدیک شدن به یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و آفریدن حماسه‌ای دیگر از سوی ملت، از بین هزاران وصیت شهدا پیرامون مشارکت مردم در انتخابات، تعدادی از وصایای شهدای استان اصفهان در ادامه می‌آید...

ادامه مطلب

«اردوغان» عقب‌نشینی کرد/ آماده‌ام به مطالبات معترضان گوش دهم

نخست‌وزیر ترکیه عصر دیروز سرانجام از مواضع تند خود علیه تظاهرات‌کنندگان عقب نشست و اعلام کرد حاضر است جان خود را فدای دموکراسی خواهان کند.

خبرگزاری فارس: «اردوغان» عقب‌نشینی کرد/ آماده‌ام به مطالبات معترضان گوش دهم

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «رجب طیب اردوغان» نخست‌وزیر ترکیه دیروز جمعه برای آرام کردن تظاهرات‌کنندگانی که هشت روز تمام برای برکناری او به خیابان‌های استانبول، آنکارا، ازمیر و ...آمده بودند، ادبیات تند خود علیه معترضان را تلطیف کرد و از مواضع خود عقب نشست.

این موضع‌گیری اردوغان در پی تظاهرات گسترده مخالفان و پس از انتقاد مجدد اتحادیه اروپا از سرکوب معترضان در ترکیه صورت گرفت.

نخست‌وزیر ترکیه عصر دیروز، پس از 8 روز اعتراض در این کشور، برای شنیدن مطالبات دموکراتیک معترضان اعلام آمادگی کرد و گفت: ما مخالف خشونت و بربریت و هرگونه اقدام تهدید‌کننده  علیه دیگران به اسم آزادی هستند. اما با سعه صدر از کسانی که می‌خواهند مطالبات دموکراتیک خود را اراده کنند، استقبال می‌کنیم.

وی تاکید کرد: من آماده‌ام تا جان خود را فدای کسانی کنم که با مطالبه‌‌ای دموکراتیک وارد میدان‌های اعتراض شده‌اند اما برخی گروه‌ها و سازمان‌های مغرض هستند که تلاش کرده و می‌کنند تا از تظاهرات‌های میدان تقسیم به نفع اهداف و منافع مشکوک خود بهره‌برداری کنند و من دلایل و مدارکی دارم که این مسئله را اثبات می‌کند.

...

ادامه مطلب

عید مبعث مبارك
تویی هم مصطفی و هم محمد / تو را در آسمان نامند احمد

تو کانون صفا مرد یقینی / تو عین رحمه للعالمینی

عید مبعث بر تمام مسلمانان مبارک باد

داستان مبعث...

ادامه مطلب

اعتراض‌های ترکیه و آغاز بهار ترکی/کردها و علوی‌های ترکیه در یک راستا هستند

کارشناس مسائل ترکیه گفت: در موضوع ترکیه هم کردها و هم علوی‌ها در یک راستا حرکت می‌کنند و دارای جمعیتی حدود سی میلیون نفری هستند و می‌توانند ظرفیت بالایی برای تغییر شیوه رفتاری دولت داشته باشند.

خبرگزاری فارس: اعتراض‌های ترکیه و آغاز بهار ترکی/کردها و علوی‌های ترکیه در یک راستا هستند

به گزارش خبرگزاری فارس،‌ شهرهای ترکیه طی یک هفته گذشته شاهد تظاهرات گسترده اعتراض آمیز مردمی علیه سیاست‌های آنکارا بوده است، در این تظاهرات بنا به اذعان رسانه‌های غربی نزدیک به دو هزار نفر بازداشت شده‌اند و ده‌ها نفر نیز در درگیری با پلیس زخمی و حتی کشته شده‌اند. اعتراض به قطع درختان در میدان «تقسیم» استانبول بهانه‌ای بود تا مردم به خیابان‌ها بریزند. رخدادهای اگرچه به بهانه تبدیل یک پارک به مرکز خرید بوده، ولی ریشه در مسائل عمیق تری دارد و مسلماً دارای پیامدهایی گوناگونی در بعد داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی است. اکنون نیز این درگیری‌ها به شهرهای ازمیر، آنکارا، آنتالیا و قونیه هم کشیده شده است. در این راستا برای بررسی بیشتر تحولات اخیر ترکیه گفت‌وگویی با حسن هانی زاده کارشناس مسائل خاورمیانه داشته‌ایم که از نظر خوانندگان می‌گذرد.

فارس: درگیری‌های اخیر ترکیه خشونت بارترین درگیری‌ها از سال 2002 تا کنون که حزب «عدالت و توسعه» به رهبری «رجب طیب اردوغان» قدرت را در این کشور به دست گرفته است، به شمار می‌آید. علل آغاز اعتراض‌های اخیر در شهرهای مهم ترکیه چیست؟

هانی زاده: تظاهرات اخیر مردم ترکیه هر چند ظاهری رفاهی و خدماتی دارد، اما در قالب مطالبات متراکم چندین ساله مردم ترکیه نسبت به دولت رجب طیب اردوغان قابل تجزیه و تحلیل است. شروع درگیری‌ها از آنجا ناشی شد که مردم پس از نزدیک به 10 سال از حاکمیت دولت اردوغان از دولت به ستوه آمده‌اند. دخالت‌های دولت رجب طیب اردوغان در مسائل سوریه و ایجاد فضای بدبینی نسبت به اجتماع و جامعه اسلامی ترکیه هم موجب شد که مردم و احزاب چپ و لائیک از دوگانگی رفتار دولت اردوغان و اقدامات تخریبی در مسائل سوریه ناراضی و دست به تظاهرات بزنند. تقابل پلیس ضد شورش و درگیرهای خونینی که پیش آمد هم موجب شد مردم درصدد سیاسی کردن این تظاهرات برآیند. اکنون نیز شرایطی بر ترکیه حاکم است که احزاب سیاسی ترکیه که پشت سر مردم قرار دارند خواهان برکناری اردوغان هستند. گذشته از این نیز حضور نیروهای آمریکایی در ترکیه، همسویی دولت اردوغان با آمریکا و رژیم اسرائیل و غرب و دخالت بی مورد که هزینه‌ای بسیاری برای ترکیه داشته است موجب شده تا مردم راه خود را از دولت ترکیه جدا کنند. یعنی تظاهرات گسترده سرآغازی است برای سرنگونی دولت اردوغان است.

...

ادامه مطلب

درباره وبلاگ

سلام به شما دوست عزیز
خوش اومدین به وبلاگم
مدیر وبلاگ : PPGRM

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • نظرتون در مورد وبلاگم چیه؟

نویسندگان

بیست تولزکد صلوات شمار برای وبلاگ
. .
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات